آموزش ساخت گلایدر دست پرتاب

آموزش ساخت گلایدر دست پرتاب جهت شرکت در مسابقات

جهت ساخت این گلایدر ساده کافی هست که مقداری فوم ماکت سازی  سه میلیمتر از نوشت افزار ها تهیه کرده و نقشه گلایدر را که در آخر همین آموزش قرار گرفته است را در اندازه واقعی چاپ کرده و آن را برش زده و سپس شابلن برش داده شده را روی فوم قرار دهید  و نقشه آن را روی فوم پیاده سازی کنید و بعد شروع به برش زدن فوم نمایید.

به همین سادگی گلایدر شما آماده شده است.

حال برای اینکه یک پرواز خوب و پایدار داشته باشد باید به نکات زیر توجه کنید:

طبق عکس زیر وقتی که گلایدر آماده شد از وسط گلایدر آن را روی مداد یا یکی از انگشتان خود قرار دهید تا بتوانید مرکز ثقل گلایدر را بدست آورید در این مرحله سمت سنگین تر گلایدر پایین می رود برای متعادل کردن آن کافی هست مقداری وزنه به سمت سبک تر آن اضافه کنید تا گلایدر به حالت بالانس برسد همانطور که در عکس های بالا می بینید برای بالانس کردن گلایدر از اضافه کردن چند عدد پونز به جلوی آن استفاده شده است.

حال بعد از بالانس کردن شروع به پرتاب گلایدر کرده و در این مرحله که به آن تریم کردن می گویند اقدام به رفع مشکلات پرواز کرده تا به یک پرواز صحیح و زیبا برسید.

نحوه پرتاب:

۱.ابتدا باید گلایدر را از زیر وسط بال یا مرکز ثقل آن بگیرید.

۲.حال باید دست شما از ناحیه کتف و بازو زاویه ۹۰ درجه را داشته باشد.

۳.نوک جلوی گلایدر را کمی به سمت بالا برده.

۴.و به آرامی به همراه کمی هل گلایدر را رها کرده تا پرواز کند.

 نکته: در حین پرتاب نباید گلایدر را محکم پرتاب کنید در غیر این صورت پرواز خوبی نخواهد داشت.

حال با توجه به شکل زیر اشکالات پرواز لایدر را رفع کنید:

 

۱.اگر در این مرحله مانند شکل بالا گلایدر با سر (نوک) به زمین برخورد کرد به این حالت دایو کردن یا شیرجه زدن می گویند دلیل این مشکل سنگین بودن نوک گلایدر می باشد و برای رفع این مشکل دو راه وجود دارد راه اول اینکه اگر وزنه ای به جلوی گلایدر اضافه کرده اید مرحله به مرحله از آن کم کنید تا به مرحله سوم در عکس بالا برسید. راه دوم اینکه مقداری وزنه مرحله به مرحله به انتهای گلایدر اضافه کنید تا به مرحله سوم در عکس با لا برسید.

۲.اگر در این مرحله مانند عکس بالا گلایدر با سر (نوک) به هوا رفت و سپس با نوک به زمین برخورد کرد به این حالت استال یا واماندگی می گویند و دلیل این مشکل سنگین بودن دم گلایدر می باشد و برای رفع این مشکل دو راه وجود دارد راه اول اینکه اگر وزنه ای به عقب گلایدر اضافه کرده اید مرحله به مرحله از آن کم کنید تا به مرحله سوم در عکس بالا برسید. راه دوم اینکه مقداری وزنه مرحله به مرحله به جلوی گلایدر اضافه کنید تا به مرحله سوم در عکس با لا برسید.

۳.همانطور که در عکس می بینید در این مرحله باید گلایدر شما یک پراوز صحیح و زیبا داشته باشد.

 

تهیه شده توسط تیم آموزش هوا و فضا شرکت آتیه سازان افق دانش برتر

 

دانلود فایل PDF آموزش ساخت گلایدر دست پرتاب

شبگرد

شبگرد

کارشناس ارشد مهندسی نرم افزار

مطالب مرتبط

error: مطالب این سایت طبق قانون کپی رایت می باشد و کپی کردن ممنوع است